fbpx
muzaffer serdar 01Muzaffer Serdar Şener / Keman Yapımcı
1982 yıllında Uşak'ta doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimlerini Uşak'ta tamamladı. 2001 yılında Ege Üniversitesi Konservatuvarı Çalgı Yapım Bölümü'nü 1. likle kazandı. 2004 yılında Luthier Ecevit Tunalı'nın direktörlüğünü düzenlediği 1.keman yapım günleri adı altında yapılan atölye çalışmalarına katılmaya hak kazandı. Luthier Ecevit Tunalı, Luthier Selim San, Luthier S.Yücel Açın'la keman yapımı üzerine, Luthier Archetier Uzmanı Kacy Crystal'le arşe bakımı restorasyonu ve kıl değişimleri üzerine eğitim aldı. 2006 yılında Anadolu Üniveritesi Konservatuarı Çalgı Yapım Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hasan Sami Yaygıngöl'ün düzenlediği workshop'a katılmaya hak kazandı. Maestro Liuteria Di Cremonese Prof. Stefano Conia ile keman yapımı ve cila teknikleri üzerine çalışmalarda bulundu. 6 yıl boyunca üniversite eğitimini Luthier Atilla Okan ile tamamladı. 2007 yılında Ege Üniversitesi Konservatuvarı Çalgı Yapım Bölümü'nden mezun oldu.
 
 
muzaffer serdar 32008 yılında Kültür Ve Turizm Bakanlığının açmış olduğu Samsun Devlet Opera Ve Balesi Luthier sınavına girerek bu kurumda çalışmaya başladı. 2009 yılında Luthier Ecevit Tunalı'nın direktörlüğünü yaptığı Mersin 2. Keman Yapım Günleri'ne katılmaya hak kazandı. Luthier Ecevit Tunalı, Luthier S.Yücel Açın, Luthier Atilla Okan ile çalışmalarda bulundu. 2015-2016-2017 yılında İzmir İksev Vakfı'nın düzenlediği Uluslararası Çalgı Yapım Atölyesine Akademisyen olarak davet edildi. Fransız Luthier Nicolas Gilles ve Fransız Luthier Wolfram Neureither keman yapımı üzerine çalışmalarda bulundu. Çalışmalarına Samsun Devlet Opera Ve Balesi'nde devam etmektedir.
 
 
 
 

ESERLERİ
muzaffer serdar 04muzaffer serdar 04muzaffer serdar 04muzaffer serdar 04muzaffer serdar 04muzaffer serdar 04muzaffer serdar 04muzaffer serdar 04